Aktuální cena benzínu

Hledáte levný kvalitní  benzín v Česku ?

 

Sledujete vývoj cen benzínu ?

 

Informace o ceně benzínu a kvalitě PHM na českém trhu. Najděte si čerpací stanici  ve Vašem okolí kde s jistou natankujete kvalitní pohoné hmoty za skvělé ceny. Více zde...

 

Hledat levný benzín se VYPLATÍ !!!

Ušetřete až 200 korun na 1 nádrži !

Aktuální cena PHM

Zajímá Vás jak se vyvíjí aktualně cena benzínu a nafty ?

 

Ceny PHM v grafech na webových portálech......

GULF čerpací stanice Ceny PHM v Evropě ČERPACÍ STANICE AUTO NOVÁK s.r.o. M.V.-Petrol Trade, s.r.o. Čerpací Stanice Michal's

Cena benzínu

Cena benzínu

Ceny pohoných hmot jsou určeny výstupní cenou ropné refinérie. K této ceně si distributoř a prodejce phm připočítá svou marži.Podle vzájemné dohody rafinérie v Evropské unii prodávají za stejnou cenu určnou na komoditní burze v holandském Rotterdamu.  Větší část konečné ceny benzinu připadne na daně. A to zejména DPH a spotřební daň.

Kvalita benzínu

Snad každý řidič  řeší cenu pohoných hmot  a když toužebně najde tu nej cenu, položí si v hlavě určitě otázku:  „ když je ten benzín tak levný, je i kvalitní? „. Ceny phm se rapidně šplhají vzhůru a s případem hledání levných benzínek se Nás zabývá stále víc. Kde tedy hledat a jak?

Kvalita benzínu v Česku klesá.

Bohužel Česká obchodní inspekce (ČOI) v loňském roce objevila mírný pokles kvality pohoných hmot. 
Odebrala přes 2500 vzorků benzinu a nafty z toho 5,6 % bylo nevyhovujících a to je o 1 procento víc než v loňském roce.
Horší kvalita se kupodivu našla spíše u nafty než benzínu. Nejčastěji se jedná u nafty o špatný bod vzplanutí, které česká obchodní inspekce našla u 101 odebraných vzorků.

Pečeť kvality pohoných hmot

Ústav paliv a maziv uděluje čerpacím stanicím, které obstojí v testech tzv. „Pečeť kvality motorových paliv“. Tato známka zaručuje, že tankujete kvalitní phm. Ne vždy nejdražší pohoné hmoty musejí být těmi nejlepšími. Jestliže si spotřebitel má být jist, že tankuje dobré palivo, neměl by se vždy řídit cenou benzínu a nafty, ale vybrat si čerpací stanici zda je vlastníkem Pečeti kvality. Certifikovaných firem je jsou desítky a patří mezi ně velké koncerny jako OMV, Sheel, Benzina, ale i své postavení zaujímají oblíbené čerpací staniíce velkých obchodních řetězců Tesco, Globus  a spol. Ahold. Úplný seznam všech čerpacích stanic, které obdrželi tento certifikát kvality najdete na webových stránkách ústavu paliv a maziv.

Benzín v Česku

Toto označení benzínu platí v Čr od r.2001.

Označení Oktanové číslo Poznámka
Special 91 91                           s náhradou olova (draslík), dříve Special
Natural 91 91                           dříve Normal
Natural 95 95                           dříve Super 96
Natural 98    plus 98                 dříve například Super Plus 98

Oktanové číslo

Coje to oktanové číslo? Je to základní charakteristika paliv do spalovacích motorů. Oktanové číslo totiž vyjadřuje odolnost paliva proti samozápalu při kompresi ve válci motoru. A proto je to důležitá součast označení paliva.
Oktanové č. Paliva uvádí procentuální obsah izo – oktanu ve směsi s n – heptanem. Například oktanové číslo 95 nám říká údaj, že palivo je stejně odolné proti samozápalu jako směs, skládající se z 95 % oktanu a 5 % heptanu.
Čistý benzín má sám o sobě oktanové číslo velmi nízké.  Zvyšují se přísadami sloučnin manganu,  aromatických aminy či halogenidy přechodných kovů. Dříve se používaly nejrůznější sloučeniny olova, ale ty jsou dnes z důvodu velké toxikaci zakázány.

Vložit příspěvek

*e-mail se nikde v katalogu nezobrazuje

Aktuality

Portál TankujLevneji.cz končí

obrazek Česká pošta ukončila provoz portálu TankujLevněji.cz. Nejlevnější benzín tak musíte hledat jinde. Více ...

Ceny benzínu v Evropě

obrazek Tankujete za hranicemi ČR a zajímá Vás cena benzínu nebo nafty v Evropě. Hledáte ceny PHM v Evropě ? Kde natankovat před cestou do Chorvatska ? Přehled cen PHM v Evropě.... Více ...

Nejdražší je benzín na Moravě

obrazek Levný benzín na Moravě nekoupíte. Ceny benzínu v Moravském kraji si stále drží pozici nejvyších cen pohoných hmot v Čr. Kde tedy tankovat levný benzín na Moravě ? Více ...

Povinné ručení online

Porovnejte si a vyberte nejvýhodnější pojištění pro Váš vůz!

Uzavření smlouvy on-line během několika minut!

Doména na prodejKontaktujte nás ohledně prodeje!

Exkluzivní a navštěvovaná doména na míru pro Vaše podnikání.